Hudební studio v Holešovicích

Moje domácí studio zaměřené na nahrávání, produkci, mix a mastering. Název Vnitroblok neodráží jen samotné umístění studia. Snažil jsem se v něm zároveň zachytit určitou myšlenku tohoto architektonického fenoménu. Chci, aby se zde na povrch dostalo z hudebníka vše, co za normálních okolností zůstává skryto před okolím. 

Pokud si se mnou přejete spolupracovat na jakékoliv fázi vaší nahrávky, (produkce, nahrávání, mix, master) neváhejte mě prosím kontaktovat.

Reference

Pro poslech klikněte na cover desky

Kvietah - Hejno černejch koček

produkce/zvuk/mix

Magdalena Fendrychová alias Kvieta je pražská skladatelka a textařka. Zpívá o věcech všedních pomocí nevšedních obrazů. Její písně jsou žánrově někde mezi indie rockem a popem.

něco něco - Útržky

produkce/zvuk/mix

Něco něco je elektro-písničkářské duo z Prahy, které tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová,  zpěvák, kytarista a producent Tomáš Tkáč a bubeník Václav Šafka.

Ima Teva - V kruhu

produkce/zvuk/mix

Ima Teva je atmosferický hudební svět, který dokáže být jak naprosto neústupný a odhodlaný prorazit hlavou zeď, tak i na kost obnažený a bolestivě intimní. Svět, ve kterém k vám promlouvá komorní vokál a elektronika a syntezátory zde nejsou v rolích zvukových hedonistických spasitelů světa, ale spíše jako zranění duchové minulosti, kteří vám svými žalozpěvy nedají spát

Parta vynikajících lidí - Kam chceš jít, když nejlíp je tady

produkce/zvuk/mix

Parta vynikajících lidí jsou Čaba, Jirka, Oskar, Tereza a Zdeněk. Někdy v životě prostě přijde ta chvíle, kdy si řeknete dost a konečně trochu polevíte. Nebo si místo toho založíte kapelu.

Lidská hyena - 50°56 45.3''N 2°05 19.9''W

zvuk/mix

Člověk krve - V kuchyni

produkce/zvuk/mix

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství. Ve svých magicko-folkových písních básní o své rodné krajině kolem Stříbrné Skalice ležící v Posázaví i dalších ponurých a polozapomenutých místech napříč Českem. V jeho hudbě se odráží inspirace legendární formací Čp. 8, Petrem Linhartem, Druhou trávou či Trabandem. Všechny své vlivy však dokáže přirozeně přetavit do zcela svébytného a originálního vesmíru.


Makak akustikus - Přátelství

zvuk/mix

Akustický kvintet složený kolem cellistky a zpěvačky Kateřiny Koutné. Křehká nálada desky připomíná dobrodružné toulky za městem. Místy intimní, jinde expresivní, vždycky však upřímnou atmosféru citlivě podtrhává dokonalá souhra čtyř dřevěných nástrojů a lidských hlasů.

Tomáš Tkáč - Domů, nebo někam jako domů

produkce/zvuk


Moje druhé sólové album. Domů, nebo někam jako domů reflektuje hledání domova a uzavírá jedno životní období. Využívá k tomu texty, odzbrojující svou otevřeností, a hudební doprovod, který osciluje mezi klasickým písničkářstvím a nečekanými postupy.

něco něco - Začíná

produkce/zvuk/mix

Hudební svět něco něco se skládá z lo-fi samplů a analogových syntezátorů doplněných akustickými nástroji. Žánrově plynule přechází od barevného weird-popu přes potemnělou elektroniku až ke špinavým tanečním plochám.

Sage - Talking to You Gently

produkce/mix/master

Lo-fi deska pražské písničkářky Sage. Nahráno na kazetový čtyřstopák Akai MG 614.

Neřvi mi do ucha - Druhé album

produkce/mix

Druhá deska (nekecej!) pražského elektronického trojlístku.

Avokaduo - Za kousek něhy

produkce/mix

Vyrvaly srdce Zuzaně Navarový, obalily ho šesti kytarovýma a čtyřma basovýma strunama, přesprejovaly a vytvořily nenápadný, ale intenzivní hudební organismus s vlastnostmi melancholického plamenometu. Krásný slova, krásný hlasy, krásný věci.

Neřvi mi do ucha - První album

produkce/zvuk/mix/master

Debutové album pražského tria, které ve své tvorbě snoubí taneční beaty s akustickými nástroji jako klavír či klarinet. K jejich energické taneční hudbě pak ještě více kontrastují šeptavé introspektivní texty.

Pris - Naše večery

produkce/zvuk/mix

Nahrávka mojí kapely, na které jsem se podílel společně s Lukášem Grygarem. Producentským záměrem bylo skloubit staré syntezátory a bicí automaty s lo-fi elektrickými kytarami a akustickými nástroji.  

Introspekce - Ve verzi dva nula

mix/master

Album pražské weird post-punkové senzace.

Člověk krve - Krajinou koster

produkce/zvuk/mix/master

Nahrávka si kladla za cíl přirozeně skloubit folkový projev Honzy Senfta (Člověk krve) s mou produkcí a aranžérskými přesahy při co největším zachování autenticity jeho písní.